Make your own free website on Tripod.com
 
Kupalara Katılan Takımlar
Şampiyonlar Ligi Görünüm
UEFA Kupası Görünüm
Data Sayfası
2004-05 Maç Sonuçları
2004-05 Ülke Katsayıları
2004-05 Takım Katsayıları
2005 Ülke Sıralamaları
2005 Takım Sıralamaları
 
 
2004-2005 UEFA KUPASI GÖRÜNÜMÜ
  • Bu liste kısmen varsayımlar üzerine oluşturulmuştur. Elemeler devam ettikçe güncellenecektir. Turlar boyunca eşleşmelerde yardımı olması amacıyla düzenlenmiştir.
  • UEFA tarafından 1. ve 2. Eleme tularında takımlar coğrafi ve ekonomik kriterler bakımından 3 bölgeye ayrıldılar.
  • Eleme Turlarında takımları olmadığından bölgelere dahil olmayan ülkeler: İtalya, İspanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, Almanya, Yunanistan ve Portekiz.
  • Güney Akdeniz Bölgesi: Arnavutluk, Andorra, Bosna-Hersek, Makedonya, Malta, San Marino, Kıbrıs RK, Hırvatistan, İsrail, Türkiye, Slovenya ve Sırbistan-Karadağ.
  • Merkez Doğu Bölgesi: Ermenistan, Ukrayna, İsviçre, Slovakya, Rusya, Romanya, Polonya, Moldova, Liechtenstein, Kazakistan, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Azerbaycan ve Avusturya.
  • Kuzey Bölgesi:Danimarka, Belçika, Estonya, Faroe Adaları, Finlandiya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Luxembourg, K.İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, Norveç, İskoçya, Galler ve İsveç.
  • 1. ELEME TURU (50 TAKIM) 
    KUZEY BÖLGESİ 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     Östers IF  Swe  5,516      Llansantffraid  Gal  0,769 
     Bohemians Dublin İrl  3,044   Haverfordwest County Gal  0,769 
     Haka Valkeakoski  Fin  2,938   FC Vaduz  Lie  0,660 
     FK Ventspils  Let  1,979   Levadia Tallinn  Est  0,549 
     Metalurgs Liepaja  Let  1,979   Tallina VMK  Est  0,549 
     Allianssi Vantaa  Fin  1,938   Glentoran  Kirl  0,549 
     Zalgiris Vilnius  Lit  1,374   Portadown  Kirl  0,549 
     Ekranas Panevezys  Lit  1,374   Etzella Ettelbrück  Lux  0,494 
     IA Akranes  İzl  1,099   F91 Dudelange  Lux  0,494 
     FH Hafnarfjardar  İzl  1,099   B36 Torshavn  Far  0,274 
     Longford Town  İrl  1,044   B68 Toftir  Far  0,274 
    MERKEZ-DOĞU BÖLGESİ 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     Illichivets Mariupol  Ukr  7,301      Shakhtior Saligorsk  Bls  1,182 
     Kispest Honvéd FC  Mac  5,045   BATE Borisov  Bls  1,182 
     Dukla Banska Bystrica  Svk  4,234   Shirak Gyumri  Erm  0,934 
     Nistru Otachi  Mol  2,254   Banants Yerevan  Erm  0,934 
     FC Tiraspol  Mol  2,254   Mika Ashtarak  Erm  0,934 
     Dinamo Tbilisi  Gür  1,649   FK Shamkir  Aze  0,384 
     FC Tbilisi  Gür  1,649   Garabag Agdam  Aze  0,384 
    GÜNEY AKDENİZ BÖLGESİ 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     NK Maribor  Slo  7,024      Sloga Skopje  Mak  1,594 
     Otelul Galati  Rom  4,880   Sileks Kratovo  Mak  1,594 
     Zeljeznicar Sarajevo  Bos  3,814   Marsaxlokk  Mal  1,099 
     NK Primorje  Slo  3,024   Dinamo Tirana  Arn  0,604 
     Omonia Nicosia  Kıb  2,969   Partizani Tirana  Arn  0,604 
     Birkirkara  Mal  2,099   SS Pennarossa  Sma  0,000 
     FK Modrica  Bos  1,814   Santa Coloma  And  0,000 
    2. ELEME TURU (64 TAKIM) 
    TÜM LİSTE 
     Slavia Praha  Çek  49,915      Buducnost Banatski Dvor  Sır  6,654 
     Dinamo Zagreb  Hır  25,734   Rubin Kazan  Rus  6,572 
     Gençlerbirligi  Tür  23,656   Terek Grozny  Rus  6,572 
     Brøndby IF  Dan  21,758   AaB Aalborg  Dan  5,758 
     Levski Sofia  Bul  21,599   IF Elfsborg  Swe  5,516 
     Servette FC Genève  Sui  20,384   Hammarby IF  Swe  5,516 
     Legia Warsaw  Pol  20,177   Östers IF  Swe  5,516 
     Partizan Belgrade  Sır  18,654   FC Petrzalka  Svk  5,234 
     Steaua Bucuresti  Rom  17,880   Újpest TE  Mac  5,045 
     Amica Wronki  Pol  16,177   Kispest Honvéd   Mac  5,045 
     CSKA Sofia  Bul  15,599   Otelul Galati   Rom  4,880 
     Dnipro Dnipropetrovsk  Ukr  14,301   Dukla Banska Bystrica  Svk  4,234 
     Sigma Olomouc  Çek  13,915   Zeljeznicar Sarajevo  Bos  3,814 
     Rapid Wien  Avu  12,971   NK Primorje  Slo  3,024 
     FC Lovech  Bul  12,599   Omonia Nicosia  Kıb  2,969 
     Stabæk IF  Nor  11,227   AEK Larnaca  Kıb  2,969 
     Dunfermline Athletic  İsk  10,601   Haka Valkeakoski  Fin  2,938 
     Zenit St. Petersburg  Rus  9,572   Nistru Otachi Mol  2,254 
     SK Beveren  Bel  9,529   FC Tiraspol  Mol  2,254 
     Metalurg Donetsk  Ukr  9,301   FK Ventspils  Let  1,979 
     Odd Grenland  Nor  9,227   Metalurgs Liepaja  Let  1,979 
     Austria Wien  Avu  8,971   FK Modrica  Bos  1,814 
     Bodø/Glimt  Nor  8,227   Dinamo Tbilisi   Gür  1,649 
     Lech Poznan  Pol  8,177   FC Tbilisi  Gür  1,649 
     FC Wil  Sui  7,384   Zalgiris Vilnius  Lit  1,374 
     Illichivets Mariupol  Ukr  7,301   Ekranas Panevezys  Lit  1,374 
     NK Maribor  Slo  7,024   IA Akranes  İzl  1,099 
     Bnei Sakhnin  İsr  7,012   FH Hafnarfjardar  İzl  1,099 
     Maccabi Petah-Tikva  İsr  7,012   FC Vaduz  Lih  0,660 
     SV Pasching  Avu  6,971   Partizani Tirana  Arn  0,604 
     NK Rijeka  Hır  6,734   Levadia Tallinn Est  0,549 
     Zeleznik Belgrade  Sır  6,654   Glentoran Kirl  0,549 
     Not: Mavi ile yazılan takımlar, 1. Eleme Turunu geçen takımlardır.
    BÖLGESEL LİSTE 
    KUZEY BÖLGESİ 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     1.GRUP
     Brøndby IF  Dan  21,758      FK Ventspils  Let  1,979 
     SK Beveren  Bel  9,529   Ekranas Panevezys  Lit  1,374 
     Odd Grenland  Nor  9,227   IA Akranes  İzl  1,099 
     IF Elfsborg  Swe  5,516   FC Vaduz  Lih  0,660 
     Hammarby IF  Swe  5,516   Glentoran  Kirl  0,549 
     2.GRUP
     Stabæk IF  Nor  11,227     Haka Valkeakoski  Fin  2,938 
     Dunfermline Athletic  İsk  10,601   Metalurgs Liepaja  Let  1,979 
     Bodø/Glimt  Nor  8,227   Zalgiris Vilnius  Lit  1,374 
     AaB Aalborg  Dan  5,758   FH Hafnarfjardar  İzl  1,099 
     Östers IF  Swe  5,516   Levadia Tallinn  Est  0,549 
    MERKEZ-DOĞU BÖLGESİ 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     1.GRUP
     Slavia Praha  Çek  49,915      Illichivets Mariupol  Ukr  7,301 
     Sigma Olomouc  Çek  13,915   Rubin Kazan  Rus  6,572 
     Rapid Wien  Avu  12,971   Terek Grozny  Rus  6,572 
     Austria Wien  Avu  8,971   Dukla Banska Bystrica  Svk  4,234 
     Lech Poznan  Pol  8,177   Nistru Otachi   Mol  2,254 
     FC Wil  Sui  7,384   Dinamo Tbilisi   Gür  1,649 
     2.GRUP
     Servette FC Genève  Sui  20,384     SV Pasching  Avu  6,971 
     Legia Warsaw  Pol  20,177   FC Petrzalka  Svk  5,234 
     Amica Wronki  Pol  16,177   Újpest TE  Mac  5,045 
     Dnipro Dnipropetrovsk  Ukr  14,301   Kispest Honved   Mac  5,045 
     Zenit St. Petersburg  Rus  9,572   FC Tiraspol  Mol  2,254 
     Metalurg Donetsk  Ukr  9,301   FC Tbilisi  Gür  1,649 
    GÜNEY AKDENİZ BÖLGESİ 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     1.GRUP
     Gençlerbirligi  Tür  23,656      NK Rijeka  Hır  6,734 
     Levski Sofia  Bul  21,599   Buducnost Banatski Dvor  Sır  6,654 
     Steaua Bucuresti  Rom  17,880   Zeleznik Belgrade  Sır  6,654 
     NK Maribor  Slo  7,024   FK Modrica  Bos  1,814 
     Bnei Sakhnin  İsr  7,012   Partizani Tirana  Arn  0,604 
     2.GRUP
     Dinamo Zagreb  Hır  25,734     Otelul Galati   Rom  4,880 
     Partizan Belgrade  Sır  18,654   Zeljeznicar Sarajevo  Bos  3,814 
     CSKA Sofia  Bul  15,599   NK Primorje  Slo  3,024 
     FC Lovech  Bul  12,599   Omonia Nicosia   Kıb  2,969 
     Maccabi Petah-Tikva  İsr  7,012   AEK Larnaca  Kıb  2,969 
    1. TUR (80 TAKIM) 
     TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI    TAKIMLAR ÜLKE KATSAYI
     Lazio Roma  İta  83,531     CSKA Sofia  Bul  15,599 
     AC Parma  İta  66,531   Berrichonne Châteauroux Fra 15,947 
     Feyenoord  Hol  65,246   Panionios  Yun  15,467 
     Newcastle United  İng  61,510   Dnipro Dnipropetrovsk  Ukr  14,301 
     AEK Athens  Yun  51,467   Nacional Funchal  Por  13,970 
     VfB Stuttgart  Alm  47,331   Sporting Braga  Por  13,970 
     Club Brugge (ŞL) Bel  43,527   Maritimo Funchal Por 13,970 
     Glasgow Rangers (ŞL)  İsk  42,599   Sigma Olomouc   Çek  13,915 
     Villareal (İT) İsp 42,351   Ferencváros (ŞL) Mac  13,045 
     PAOK Saloniki (ŞL)  Yun  41,466   Rapid Wien  Avu  12,971 
     Udinese  İta  38,531   Dinamo Bucuresti (ŞL) Rom  12,880 
     AJ Auxerre  Fra  34,947   FC Lovech  Bul  12,599 
     Shalke'04 (İT) Alm 34,331   Standard Liège  Bel  12,529 
     Sporting CP Lisbon  Por  33,970   Trabzonspor (ŞL) Tür  11,656 
     Real Zaragoza  İsp  33,351   Aigaleo Athens  Yun  11,467 
     Besiktas  Tür  32,656   Stabæk IF  Nor  11,227 
     Wisla Kraków (ŞL) Pol  31,177   AZ Alkmaar  Hol  11,246 
     Benfica (ŞL) Por  29,970   Baník Ostrava (ŞL) Çek  10,915 
     Lille (İT) Fra 27,947   Zenit St. Petersburg  Rus  9,572 
     Athletic Bilbao  İsp  26,351   SK Beveren  Bel  9,529 
     Sevilla  İsp  26,351   Metalurg Donetsk  Ukr  9,301 
     Dinamo Zagreb  Hır  25,734   Odd Grenland  Nor  9,227 
     FC Basel (ŞL) Sui  25,384   Austria Wien  Avu  8,971 
     FC Sochaux-Montbéliard  Fra  24,947   Djurgårdens IF (ŞL) Swe  8,516 
     Gençlerbirligi  Tür  23,656   Bodø/Glimt  Nor  8,227 
     Red Star Belgrade (ŞL) Sır  21,654   NK Maribor  Slo  7,024 
     Levski Sofia  Bul  21,599   Bnei Sakhnin   İsr  7,012 
     Millwall FC  İng  20,510   Maccabi Petah-Tikva   İsr  7,012 
     Middlesbrough  İng  20,510   Terek Grozny  Rus  6,572 
     FC Utrecht  Hol  20,246   AaB Aalborg  Dan  5,758 
     Legia Warsaw   Pol  20,177   Hammarby IF  Swe 5,516 
     Grazer AK (ŞL) Avu  19,971   IF Elfsborg Swe 5,516 
     Maccabi Haifa (ŞL) İsr  19,012   Ujpest TE  Mac  5,045 
     Partizan Belgrade  Sır  18,654   Dukla Banska Bystrica  Svk  4,234 
     Steaua Bucuresti  Rom  17,880   Nova Gorica (ŞL) Slo  3,023 
     Hearts FC  İsk  17,601   FK Ventspils  Let  1,979 
     Heerenveen  Hol  17,246   Metalurgs Liepaja  Let  1,979 
     Alemannia Aachen  Alm  16,331   Dinamo Tbilisi   Gür  1,649 
     VfL Bochum  Alm  16,331   FH Hafnarfjardar  İzl  1,099 
     Amica Wronki Pol 16,177   Shelbourne (ŞL) İrl  1,043 
     (ŞL): Şampiyonlar Ligi 3.Eleme Turu mağlupları
     (İT): İntertoto Kupası'ndan gelen takımlar
     *Mavi yazılan takımlar UK 2.Eleme Turu, ŞL 3.Eleme Turu ve İntertoto Kupası'ndan gelen takımlardır.
    2. TUR GRUP MAÇLARI (40 TAKIM) 
     1. TORBA  ÜLKE  KATSAYI
     Lazio Roma İta 83,531
     AC Parma İta 66,531
     Feyenoord Hol 65,246
     Newcastle United İng 61,510
     AEK Athens Yun 51,467
     VfB Stuttgart Alm 47,331
     Club Brugge Bel 43,529
     Glasgow Rangers İsk 42,601
     2. TORBA  ÜLKE  KATSAYI
     Villarreal İsp 42,351
     AJ Auxerre Fra 34,947
     Schalke '04 Alm 34,331
     Sporting CP Lisbon Por 33,970
     Real Zaragoza İsp 33,351
     Beşiktaş Tür 32,656
     Benfica Por 29,970
     Lille OSC Fra 27,947
     3. TORBA  ÜLKE  KATSAYI
     Athletic Bilbao İsp 26,351
     Sevilla İsp 26,351
     Dinamo Zagreb Hır 25,734
     FC Basel Sui 25,384
     FC Sochaux-Montbéliard Fra 24,947
     Middlesbrough İng 20,510
     FC Utrecht Hol 20,246
     Grazer AK Avu 19,971
     4. TORBA  ÜLKE  KATSAYI
     Partizan Belgrade Sır 18,654
     Steaua Bucuresti Rom 17,880
     Hearts FC İsk 17,601
     Heerenveen Hol 17,246
     Alemannia Aachen Alm 16,331
     Amica Wronki Pol 16,177
     Panionios Yun 15,467
     Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 14,301
     5. TORBA  ÜLKE  KATSAYI
     Ferencvaros Mac 13,045
     Standard Liège Bel 12,529
     Aigaleo Athens Yun 11,467
     AZ Alkmaar Hol 11,246
     Zenit St. Petersburg Rus 9,572
     SK Beveren Bel 9,529
     Austria Wien Avu 8,971
     Dinamo Tbilisi Gür 1,649
    3. TUR (32 TAKIM) 
     UEFA KUPASI GRUP 1.LERİ    UEFA KUPASI GRUP 3.LERİ
    1  Feyenoord Hol   1  FC Basel Swi
    2  Athletic Bilbao İsp 2  AC Parma İta
    3  D.Dnipropetrovsk Ukr 3  Austria Wien Avu
    4  Newcastle United İng 4  Sporting CP Lisbon Por
    5  Middlesbrough İng 5  Partizan Belgrade Sır
    6  AZ Alkmaar Hol 6  Grazer AK Avu
    7  VfB Stuttgart Alm 7  Heerenveen Hol
    8  Lille OSC Fra 8  Alemannia Aachen Alm
     UEFA KUPASI GRUP 2.LERİ  ŞAMPİYONLAR LİGİ GRUP 3.LERİ
    1  Steaua Bucuresti Rom 1  Fenerbahçe Tür
    2  Real Zaragoza İsp 2  Panathinaikos Yun
    3  FC Sochaux Fra 3  Shakhtar Donetsk Ukr
    4  Schalke '04 Alm 4  Valencia İsp
    5  Villarreal İsp 5  CSKA Moscow Rus
    6  AJ Auxerre Fra 6  Olympiakos Piraeus Yun
    7  Benfica Por 7  Dinamo Kiev Ukr
    8  Sevilla İsp 8  Ajax Hol
     *3. Turda; UEFA Kupası 2. Tur Grup 1.leri ile UEFA Kupası 2. Tur Grup 3.leri,
     Şampiyonlar Ligi Grup 3.leri ile UEFA Kupası 2. Tur Grup 2.leri eşleşecek.
     
     © 2004 Cupnet  Data        Anasayfa